• شنبه, ۱۴ تیر , ۱۳۹۹

اپل شارژر را از جعبه آیفون های سال ۲۰۲۰ خود حذف می‌کند

 اپل شارژر را از جعبه آیفون های سال ۲۰۲۰ خود حذف می‌کند

آیفون های سال ۲۰۲۰ | ظاهراً اپل به خاطر مهار قیمت iPhone 12 ، شارژر و ایرپادز را از داخل جعبه خانواده آیفون ۱۲ خودش حذف خواهد کرد.

ظاهراً آیفون های سال ۲۰۲۰ اپل که پاییز امسال وارد بازار می‌شوند، با جعبه‌ای سبک‌تر از همیشه به دست مشتریان خود می رسند. مینگ چی کو به عنوان معتبرترین منبع اخبار شرکت اپل، در جدیدترین اظهارات خودش عنوان کرده است که اپل قصد دارد شارژر و ایرپادز را از داخل جعبه آیفون ۱۲ حذف کند. او حتی می‌گوید آیفون SE 2020 نیز از اواسط امسال با جعبه‌ای بدون وجود این دو المان به دست مشتریان می‌رسد!

ظاهراً استفاده از تجهیزات ۵G باعث افزایش قیمت تولید آیفون‌ها شده است و اپل می‌خواهد با این کار، قیمت تمام شده گوشی های سری آیفون ۱۲ را برای مشتریان بکاهد. از این رو تلاش می‌کند با هر کاری که شده، هزینه‌های اضافی دستگاه را به حداقل برساند. مینگ چی کو می‌گوید بسته بندی کوچک‌تر آیفون نه تنها برای محیط زیست بهتر است، بلکه هزینه‌های حمل و نقل را نیز کاهش می‌دهد و به اپل اجازه خواهد داد با هر سرویس حمل، بتواند تعداد آیفون‌های بیشتری را به مشتریان برساند. هرچند این شرکت با فروش جداگانه‌ی ایرپادز و شارژر گوشی‌هایش، سود هنگفتی را به جیب خواهد زد.

در حال حاضر اپل از ایرپادز و شارژر قدیمی ۵ واتی در داخل جعبه آیفون ۱۱ و اس ای ۲۰۲۰ خودش استفاده کرده است، در حالی که سری آیفون ۱۱ پرو با یک شارژر ۱۸ واتی عرضه می‌شوند. این شارژر ۱۸ واتی نیز بعد از اعتراض‌های فراوان مشتریان در بسته‌بندی این گوشی‌های گران قیمت قرار گرفته است. اکنون اپل دیگر حتی آن شارژر قدیمی را نیز نمی‌خواهد در جعبه آیفون‌هایش بگذارد!

اگر این خبر به واقعیت تبدیل شود، قطعاً باعث ناراحتی طرفداران این شرکت کوپرتینویی خواهد شد.

0

تحریریه آپدیت

پست‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *