• دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹

گوشی هواوی پی ۵۰ سال آینده با لنز دوربین مایع عرضه می‌شود

 گوشی هواوی پی ۵۰ سال آینده با لنز دوربین مایع عرضه می‌شود

یک حق اختراع جدید توسط هواوی در دفتر مدیریت مالکیت معنوی چین به ثبت رسیده که نشان می‌دهد این شرکت چینی به دنبال عرضه‌ی یک گوشی هوشمند با لنز دوربین مایع به بازار است. تصور ما بر این است که این تکنولوژی در گوشی هواوی پی ۵۰ که سال آینده معرف می‌شود، استفاده خواهد شد.

فناوری لنزهای مایع از مایع درجه اپتیکال در داخل ساختار سلولی به جای شیشه اپتیکال استفاده می‌کند. این سیال‌تر است، بنابراین زمانی که به صورت مکانیکی یا الکترونیکی تنظیم می‌شود به طور کلی تغییر شکل می‌دهد و در نتیجه فاصله کانونی خیلی مؤثرتر و سریع‌تر تغییر می‌کند.

دوربین‌هایی که از فناوری لنزهای مایع استفاده می‌کنند می‌توانند در هنگام عملیات فوکوس، زمان پاسخگویی کمتری نسبت به لنزهای معمولی داشته باشند. این فناوری همچنین کمک شایانی به بهبود لرزشگیر اپتیکال عکس در دوربین‌ها می‌کند. لنز دوربین مایع فناوری جدیدی نیست. پیشتر از آن در ماشین آلات تولید، میکروسکوپ و حتی سیستم‌های دوربین در هواپیماهای بدون سرنشین حرفه‌ای نیز استفاده می‌شد، اما این نخستین باریست که می‌توانیم شاهد حضور آن در یک تلفن همراه باشیم.

لنز دوربین مایع در گوشی هواوی پی 50

لنز دوربین مایع فوکوس خودکار و لرزشگیر را بهبود می‌بخشد

حق اختراع هواوی یک قطعه‌ی دوربین با بخش‌های مختلف شامل یک لنز مایع را نشان می‌دهد. در توضیحات این پتنت آمده است که فناوری Liquid Lens می‌تواند مشخصه‌های فوکوس خودکار و لرزشگیر عکس در دوربین را بهبود ببخشد.

امیدواریم این حق اختراع به مرحله‌ی تولید برسد و ما سال آینده برای نخستین بار شاهد استفاده از آن در صنعت تلفن همراه باشیم.

0

تحریریه آپدیت

پست‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *