• پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹

گردنبند ضدکرونا NASA Pulse رونمایی شد

 گردنبند ضدکرونا NASA Pulse رونمایی شد

گردنبند ضدکرونا NASA Pulse | ناسا از یک گردنبند آنتی کرونا رونمایی کرده و ادعا می‌کند از شما در برابر کووید ۱۹ محافظت خواهد کرد!

یکی از شایع‌ترین عواملی که باعث گسترش کروناویروس می‌شود، دست‌های شما است. احتمال دارد شما در طول روز سطح یا جسم آلوده به این ویروس را لمس کرده باشید و سپس با لمس صورت خود، آن را به داخل بدن خود انتقال دهید. دست زدن به صورت شاید تا پیش از ظهور کووید ۱۹ امری طبیعی بود، ولی الان دیگر چنین کاری شوخی بردار نیست!

اکنون ناسا با درک این که بسیاری از مردم ناخوداگاه دستشان را به صورتشان می‌زنند، از گردنبند ضدکرونا NASA Pulse رونمایی کرده است که وقتی شما آن را به گردن خود بیندازید و قصد دست زدن به صورتتان را داشته باشید، به شما هشدار می‌دهد. این هشدار با ویبره‌های کوچکی که توسط یک حسگر مجاورتی ۳۰ سانتی‌متری ایجاد می‌شود، به شما داده می‌شود.

وظیفه‌ی Pulse به حداقل رساندن وضعیت انتشار کووید ۱۹ است. زیرا اگر شما با دست‌های خود یک سطح آلوده را لمس کرده باشید و سپس به چشم‌ها، بینی و دهان خود بمالید، ویروس را دریافت خواهید کرد.

پروژه گردنبند ناسا به صورت متن باز است و شما می‌توانید در خانه، با برخی قطعات در دسترس نیز چنین وسیله‌ای را بسازید. اگر به یک پرینتر ۳D دسترسی دارید، می‌توانید با مراجعه به این آدرس همین حالا یک گردنبند آنتی کرونا برای خود بسازید.

0

تحریریه آپدیت

پست‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *