• دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹

صدا و سیما تمام سهام تلوبیون را می‌خواهد

 صدا و سیما تمام سهام تلوبیون را می‌خواهد

ظاهراً صدا و سیما به دنبال تصاحب تمام سهام تلوبیون است. Telewebion یک سرویس تلویزیون اینترنتی است که برنامه‌های صدا و سیما را به صورت زنده یا آرشیوی پخش می‌کند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که صدا و سیما در حال رایزنی با صاحبان سرویس اینترنتی تلوبیون است تا بتواند صاحب تمام سهام تلوبیون شود. مجید ترک آبادی، مدیر بازاریابی سرویس تلوبیون ادعا کرده که هیچ اطلاعی از این رایزنی‌های صورت گرفته ندارد، ولی این سرویس همیشه با صدا و سیما همکاری‌های مستقیم داشته است.

ترک آبادی می‌گوید در حالی که اوایل دهه ۹۰، آغاز به کار سرویس Telewebion با محدودیت‌های سفت و سختی از سوی صدا و سیما برای پخش برنامه‌های آرشیوی این سازمان مواجه بود، همکاری کاملی را انجام داد تا رضایت هر دو طرف فراهم باشد. اکنون با پیشرفت چشمگیری که این سرویس داشته، تنها ظرف مدت ۳ سال از آغاز به کار سرویس تلویزیون اینترنتی Telewebion، خبر می‌رسد که حتی خود صدا و سیما نیز یکی از علاقه‌مندان به تصاحب سهام این برند است.

به گفته‌ی این مقام مسئول تلوبیون، این برند صدا و سیما را طی سالیان اخیر در درآمد حاصل از نمایش برنامه‌های آرشیوی صدا و سیما سهیم کرده است. ترک آبادی می‌گوید صدا و سیما به نوعی از تمام بخش‌های این سرویس اینترنتی سودآوری می‌کند و حالا نوبت آن رسیده تا تغییراتی در نوع این همکاری شکل بگیرد و احتمالاً صدا و سیما قصد داشته باشد تمام سهام تلوبیون را خریداری کند.

تلوبیون اکنون نزدیک به ۱۰ میلیون کاربر فعال دارد و رتبه‌ی ۵ الکسا در ایران به نام این سرویس ثبت شده است. به طور میانگین، ۱۳۰ میلیون نمایش پخش زنده از طریق این سرویس مشاهده می‌شود و برنامه‌های آرشیوی نیز ماهانه ۲۳۰ میلیون بار نمایش داده می‌شوند.

0

تحریریه آپدیت

پست‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *