• دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹

سفر به دنیای مجازی Manova با هدست واقعیت مجازی Mova

 سفر به دنیای مجازی Manova با هدست واقعیت مجازی Mova

دنیای مجازی Manova به زودی با هدست واقعیت مجازی XRSpace Mova در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. این شرکت، توسط مدیرعامل سابق HTC راه اندازی شده است.

XRSpace، یک شرکت که توسط پیتر چائو، مدیرعامل سابق HTC مدیریت می‌شود، به دنبال رونمایی از یک هدست واقعیت مجازی جدید در پایان سال است. این هدست Mova نام خواهد داشت و با قیمت ۵۹۹ دلاری از سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ وارد بازار می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث جذاب شدن هدست VR شرکت XRSpace می‌شود شامل پشتیبانی از شبکه ۵G، رابط کاربری کنترلی با دست و یک شبکه اجتماعی واقعیت مجازی به نام Manova است.

دنیای مجازی Manova

Mova یک هدست مستقل است که توسط چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام قدرت می‌گیرد. این هدست ظاهری شبیه به HTC Vive Focus و Oculus Quest دارد، هرچند به کاربران اجازه می‌دهد بین مدل‌های سفید و نارنجی روشن یکی را انتخاب کنند. این هدست از دو دوربین برای دنبال کردن حرکات کاربر در داخل اتاق استفاده می‌کند و به صورت پیشفرض با حرکات دست کاربر کنترل می‌شود. این یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های هدست‌های واقعیت مجازی گران قیمت بازار است.

دنیای مجازی Manova چگونه است؟

مدیرعامل XRSpace می‌گوید دنیای مجازی Manova دارای فضاهایی عمومی و شخصی مثل یک خانه یا مهمانی‌های دست جمعی، ارتباط با همسایگان، مرکز شهر و یک باشگاه بدنسازی به نام MagicLohas است. شما حتی می‌توانید در آموزشگاه‌های مجازی شرکت کنید و در این دنیای جذاب مثل یک دانشگاه، به یادگیری بپردازید. در اینجا اپلیکیشن‌ها و بازی‌های متفرقه نیز وجود دارد که کاربر می‌تواند در این دنیای مجازی از آن‌ها بهره‌مند شود. این‌ها تنها بخشی از جزئیات دنیای مجازی مانوا هستند.

دنیای مجازی Manova

هنوز اپلیکیشن‌ها و بازی‌های متفرقه‌ای که XRSpace با آن‌ها به توافق رسیده مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد حضور اپلیکیشن Getty Image برای تماشای عکس‌ها در دنیای واقعیت افزوده و بازی Angry Birds VR: Isle of Pigs در آن قطعی است.

0

تحریریه آپدیت

پست‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *